מערכות יחסים הן דבר נפלא, מלאות באהבה, הכלה, קבלה ותשוקה. ואומנם מרבית האנשים אכן מתחילים את מערכת היחסים לאחר התאהבות (תקופת ירח הדבש) אך עם הזמן, ככל שאנו מתפתחים ומתבגרים יחד מערכת היחסים יכולה להפוך למעט מורכבת – ולשם כך אתם זקוקים ליכולת תקשורתית גבוהה.

אז איך לשפר תקשורת בין בני זוג? האם ניתן לעשות זאת לבד או שיש צורך בגורם מקצועי? נושא זה אינדיבידואלי עבור כל זוג ורק אתם יכולים לענות על השאלה הזאת בכנות מלאה.

אך אם הגעתם למצבים בו אתם מרגישים שהצד השני אינו "מקבל" את הדעות והרגשות שלכם, שאתם מרגישים "תקועים" ואינכם יודעים כיצד להתקדם משם או שאולי אתם חווים משבר קשה במערכת היחסים ואינכם יודעים כיצד להתמודד עמו – במקרים מסוג זה מומלץ להתחיל טיפול למען שיפור התקשורת.

איך לשפר תקשורת בין בני זוג

תקשורת זוגית מקרבת

מריבות בין בני זוג, וויכוחים, משברים ופיתוח רגשות שליליים הם גורמים שדורשים תקשורת שנועדה לקרב בין בני הזוג.

חשוב להבין, מריבות וויכוחים  מהווים כתהליך טבעי לחלוטין בין בני זוג ובכלל בין כל מערכות היחסים, אך הדרך והצורה להתווכח היא החשובה בכל התהליך. כלומר, הרמת הקול, צעקות ומגוון רחב של לחצים גורמים לאטימות מהצד השני, "התבצרות" בעמדה ומכאן הדרך קצרה לפיתוח רגשות שליליים.

ישנם בני זוג שאינם מצאו את הדרך לעבור מריבות עם כוונה סופית לשלום ולכן במקרים אלו מומלץ לגשת לטיפול שינחה אתכם ויאפשר לכם להכיר ולהבין גם את הצד השני, ובסופו של דבר להגיע לעמק השווה.

אז איזו שיטת טיפול מומלצת עבור משברים וחוסר תקשורת זוגית?

כאמור, ישנן הרבה שיטות שנועדו לטפל בבעיות תקשורת ומשברים זוגיים. עם זאת, מחקרים רבים מוכיחים כי שיטות טיפול ב -NLP, טיפולים אנרגטיים ודמיון מודרך אשר במהלכו ניתן לווסת את הרגשות למען הליכי ריפוי כגון חיזוק התקשורת הזוגית, כלים להתמודדות עם רגשות שליליים וכיצד ניתן להגיע לפתרון חיובי בכל מנעד הרגשות. טיפולים אלו נחשבים איכותיים ורבי ערך ומציעים פתרונות וכלים לטווח הארוך.

אז אם גם אתם מרגישים שהמערכת יחסים שלכם סובלת מחוסר בתקשורת, אנו מזמינים אתכם ליצור קשר עם מרכז "קסם השינוי" עוד היום ולעבור חוויה מרפאת וטיפולית עבור הזוגיות שלכם.

השאירו פרטים ונחזור אליכם