לחץ היא תחושה "נורמלית" אך מתח מתמשך שאינו מרפה כבר הופך לבעיה שאינה תקינה. לחץ זה יכול להגיע מהיבטים שונים בחיי היום יום שלכם - כמו עומס עבודה מוגבר, תקופת מעבר, ויכוח שיש לכם עם המשפחה שלכם או דאגות פיננסיות חדשות וקיימות. אתם עשויים לגלות שיש לזה השפעה מצטברת, כאשר כל גורם לחץ "מתחזק" את האחר.

במצבים מסוימים אתם עלולים לחוש מאוימים או מוטרדים וגופכם מתחיל לחוש בלחץ. זה יכול לגרום למגוון של תסמינים גופניים, לשנות את אופן התנהגות שלכם ולהוביל אתכם לחוות רגשות עזים יותר. המתח משפיע עלינו במספר דרכים, הן פיזית והן רגשית ובעוצמות שונות שמסוגלות להשפיע על התפקוד שלנו בצורה משמעותית.

מה גורם לנו לתחושת מתח נפשי מתמשך?

ישנם המון מצבים אשר יכולים לגרום לנו לחוש במתח לא תקין. הסיבות הנפוצות ביותר כוללות את נושאי העבודה, עניינים כלכליים ויחסים עם בני זוג, ילדים או בני משפחה אחרים.

בנוסף, מתח נפשי מתמשך עלול להיגרם כתוצאה מתהפוכות משמעותיות ואירועי חיים כמו גירושין, אבטלה, מעבר דירה ושכול, או מסדרה של גירויים קלים כמו תחושת הערכה מועטה בעבודה או וויכוח עם בן משפחה . במקרים אחרים, אין סיבות שהן לגמרי ברורות אך המטרה היא לחלוטין להפחית ולשלוט ברמת המתח.

האם מתח יכול להיות דבר חיובי?

מחקרים הראו שלחץ יכול להיות חיובי לעיתים. זה יכול לגרום לכם להיות ערניים יותר ולעזור לכם להתפקד טוב יותר במצבים מסוימים. עם זאת, מתח נמצא רק מועיל אם הוא קצר מועד, ולעומת זאת מתח נפשי מתמשך יכול לתרום למחלות פיזיות כמו מחלות לב  ובעיות נפשיות כמו חרדה ודיכאון.

כיצד תוכלו להפחית את רמת המתח בחייכם?

הזכרנו קודם כי כמות מתונה של מתח יכולה לעזור לנו להתפקד טוב יותר במצבים מאתגרים, אך מתח נפשי מתמשך רב מדי יכול להוביל לבעיות גופניות וחוסר תפקוד כולל. לכן חשוב שננהל את הלחץ שלנו ונשמור אותו ברמה בריאה בכדי למנוע נזק ארוך טווח לגופנו ולמוחנו.

ישנם המון דרכי תרגול שתוכלו לבצע ולשפר את חייכם משמעותית ולכן אנו בקסם השינוי מזמינים אתכם לפגישת ייעוץ שבה תוכלו להבין באילו כלים אישיים ניתן להפחית את רמות המתח בחייכם. 

השאירו פרטים ונחזור אליכם