מירה סול-אליעוז הקימה את מרכז קסם השינוי לטיפול בדמיון מודרך, NLP וטכניקות נוספות מעולם הרפואה ההוליסטית, מתוך האופטימיות הגדולה הטבועה בה מאז ומעולם ומתוך האמונה כי טיפול אישי, המותאם לאדם ולא לסימפטומים מהם הוא סובל, הוא הדרך הנכונה לריפוי. כבר מילדות נמשכה מירה לעזרה לזולת ולריפוי אחרים, והיא חיה מתוך הגשמת ייעודה, שהוא מבחינתה עזרה וריפוי לכל אדם.  מירה מסבירה כיצד זה עובד.

העקרון ההוליסטי

הגישה ההוסליטית היא גדולה ורחבה, אך בהיבט הרפואי המדובר ההתייחסות לאדם היא כאל יחידה שלמה, הגדולה מסך חלקיה. כלומר, אמנם לכל אחד מאיתנו יש לב, ראש, ידיים, אזניים ועוד, אך כאב הראש של אדם אחד אינו זהה לכאב הראש של אדם אחר, והמקור לסבלם של שני אנשים יהיה בהכרח שונה, גם אם הביטוי שלו דומה. יוצא מכך כי טיפול אישי הוא הכרח המציאות. אם אנחנו רוצים לרפא את הגורם למחלה, את מקור הכאב, ולא רק את הסימפטום עצמו אין אפשרות להתאים את אותה תרופה גנרית או אותו טיפול גנרי לכולם ויש צורך בטיפול פרטני המותאם לאדם באופן אישי.

שילוב NLP  ודמיון מודרך בטיפול

ישנם לא מעט מחקרים מתחום המוח שמוכיחים כי חוויות אמיתיות וחוויות דמיוניות, כאשר הן מפורטות לפרטי פרטים, עד לרמת הריח, הקול והטעם, מביאות לאותה השפה ולתגובה מוחית נוירולוגית כמעט זהה. מכאן אנו מבינים כי כוחו של  הדמיון בתהליך הריפוי הוא גדול וחשוב, וכי בשימוש נכון הוא יכול להביא אותנו למקומות חדשים. בבריאות, בזוגיות, במצב כלכלי, בהורות, במערכות יחסים, בבטחון עצמי בכל תחום אחר שעולה על דעתכם.

התאמת טיפול אישי

איך מתאימים לכל אחד טיפול אישי מתאים? לשם כך יש צורך בכלים טיפוליים רבים, מגוונים ומדויקים, אך ראשית יש צורך לאבחן בצורה מדויקת את הגורם לסבל, שבדרך כלל הוא גורם נפשי-רגשי. רק לאחר האבחון ניתן להתאים את הטיפול. ישנן דרכים שונות ומגוונות לאבחן, כולן טובות ונכונות, וכל מטפל בוחר את שיטת האבחון הנוחה לו. גם דרכי הטיפול הן רבות ומגוונות כמובן, אך בבחירת הטיפול המתאים יש לקחת בחשבון לא רק את נוחות המטפל אלא בעיקר את הפתרון הטוב ביותר עבור המטופל, ולמצוא את הטיפול המתאים לו מכל הבחינות, מתוך שלל הטכניקות הקיימות.

השאירו פרטים ונחזור אליכם