כעס הוא רגש אנושי רגיל לחלוטין, בדרך כלל בריא. אך כאשר הוא יוצא משליטה והופך להרסני, זה יכול להוביל לבעיות - בעיות בעבודה, במערכות היחסים האישיים שלכם ובאיכות הכוללת של חייכם. וזה יכול לגרום לכם להרגיש כאילו אתם נתונים לחסד של רגש בלתי צפוי ועוצמתי.

אדם אשר סובל מהתפרצויות זעם וכעסים באופן קיצוני זקוק לטיפול נקודתי בבעיה באמצעות "סשנים" פרטיים, קבוצתיים או על ידי סדנה לשליטה בכעסים.

כיצד "מתעורר" רגש הכעס?

הכעס יכול להיגרם כתוצאה מאירועים חיצוניים ופנימיים כאחד. אתם יכולים לכעוס על אדם ספציפי (כמו עמית או מפקח) או על אירוע (פקק, טיסה מבוטלת), או שהכעס שלכם יכול להיגרם כתוצאה מדאגה או בעיות אישיות אחרות. בנוסף, זיכרונות מאירועים טראומטיים או מעצבנים יכולים גם הם לעורר רגשות כועסים.

כיצד מתבטא הכעס?

הדרך האינסטינקטיבית והטבעית להביע כעס היא על ידי אגרסיביות. כעס הוא תגובה טבעית ומסתגלת לאיומים ולכן היא מעוררת רגשות והתנהגויות עוצמתיות, לעיתים אגרסיביות אשר מאפשרות לנו להילחם ולהגן על עצמנו כשאנו מרגישים מותקפים. לכן, מידה מסוימת של כעס נחוצה להישרדותנו.

הבעיה מתחילה כאשר התפרצויות כעס נגרמות באופן בלתי נשלט ועל ידי מקרים או גורמים שבשגרה. בנוסף, עוצמת התגובה שלנו גם כן גורמת לנו להבין האם אנחנו מצליחים לשלוט בכעסנו או שמה הוא שולט בנו.

מתעלים את הכעס לכיוון חיובי

מתח נפשי מתמשך עלול לגרום לחוסר תפקוד במספר רבדים: מערכות יחסים, במקום העבודה שלנו ובכל מעגל חברתי אחר. "קסם השינוי" הינו מתחם שמתמחה בהעברת סדנה לשליטה בכעסים תוך כדי שימת דגש על תיעול הכעס למקומות חיובים ובונים – מקומות מהם תוכלו לצמוח כבני אדם ולשפר את חייכם בצורה משמעותית.

המטרה של ניהול כעס היא להפחית הן את רגשותיכם הרגשיים והן את ההתעוררות הפיזיולוגית שגורמת לכעס. אינכם יכולים להיפטר מהדברים או האנשים שמכעיסים אתכם או להימנע מהם, וגם אינכם יכולים לשנות אותם, אך לחלוטין אתם מסוגלים ללמוד כיצד ניתן לשלוט בתגובות שלכם.

אם גם אתם מעוניינים בסדנה לניהול כעסים, אנו מזמינים אתכם ליצור עמנו קשר באתר האינטרנט שלנו ולהירשם עוד היום לסדנה משנת חיים.

השאירו פרטים ונחזור אליכם