NLP הינה שיטת אימון, לשינוי התנהגות רגשית או מחשבתית לא רצויה, או כל התנהגות מעכבת, תוך מיקוד במטרה רצויה, לפריצת דרך בתחומי חיים שונים, להגשמה מימוש והצלחה.

NLP נחשב לשיטה קלה המביאה לתוצאות אפקטיביות, מדידות ומהירות. לפי ה- NLP ניתן ללמוד כיצד לפתוח את המוח לאפשרויות חדשות ומיטיבות, איך לנהל את המחשבות והרגשות ולנתבם להתנהגויות רצויות, כיצד לשנות את הגישה לחיים למקום של הבנה, רצון ומוטיבציה לשם השגת יעדים ותוצאות.

תהליכי NLP משלבים בתוכם התנסות מעשית חוויתית, שיחה מכוונת מטרה, ושילוב של דמיון מודרך, המהווים יחדיו מרשם בטוח להטמעה ולשינוי לאורך זמן. כתוצאה מכך,  NLP היא אחת הגישות עם הכלים היעילים והמוצלחים היום בתחום האימון, האישי והעיסקי. לשינויים עמוקים וישירים לתת מודע.

משמעות ראשי התיבות NLP היא  NLP = Neuro - Linguistic – Programming

N - עצבי
בהתנהלות היומית יומית , המוח קולט מסרים בעזרת שדרים נויירולוגים. החושים השונים - ראיה, שמיעה, תחישה, ריח וטעם,מעבירים למוח אירועים חיצוניים שאותם הוא מתרגם ומעבד לתמונות וחוויות  ומאחסן אותם בזכרון שלנו.  לחושים יש תפקיד משמעותי ביצירת מציאות סובייקטיבית, שמובילה את האדם למחשבות, רגשות והתנהגויות, שלא בהכרח תואמות את המציאות האובייקטיבית.

L - לשוני
מציאות סובייקטית מוחית מתורגמת לתקשורת מילולית, הן כשפה פנימית מחשבתית (שיחות פנימיות בינינו לבין עצמנו) והן בדיבור, בביטויים ובשפה תקשורתית חיצונית עם הסביבה.

P -תכנות
ניתוח הפעילות המוחית והמילולית, מאפשר הכנת תכנית פעולה לשינוי תוך שימוש בנתונים האישיים שהתקבלו.

השיטות והטכניקות ב NLP מאוד מובנות וממוקדות. NLP נוצר מתוך הצורך לחקור ולהבין איך קורה שמטפלים מסוימים מצליחים ומצטיינים בעבודתם ובתוצאות שהם מפיקים מהטיפולים, יותר מאנשי מקצוע אחרים מאותו תחום.

סקרנות זו הביאה את מייסדי ה-NLP, המתמטיקאי, המומחה למחשבים והפסיכותרפיסט ריצ'רד בנדלר ,והבלשן ג'ון גרינדר, לחקור ולצפות בעבודתם של מומחים בתקשורת הבין אישית. מייסדי  ה NLP צפו ב: ד"ר מילטון ה. אריקסון - גדול ההיפנותרפיסטים שפיתח את התפיסה הטיפולית קצרת המועד, ב- ד"ר בייטסון - סוציולוג, אנתרופולוג וביולוג, ב- ד"ר פריץ פרלס - אבי תורת הגשטלט, וב-וירג'יניה סאטיר - עובדת סוציאלית פסיכיאטרית שהתמחתה בטיפול משפחתי.

ממחקר זה נולד ה NLP. רי'צרד בנדלר וג'ון גרינדר הגיעו למסקנה שהמוח עובד לפי תבניות חשיבה מובנות, המנהלות את האדם, וכדי לשנות תבניות אלו, הם ערכו ובנו תהליכים מובנים וברורים לפריצת דרך לשינוי.

NLP הוא כמו ספר הדרכה למוח, ניתן לומר שהוא: "תוכנת הקסם המודרני ליצירת שינוי" מסתבר, שאין צורך בלחש וגם לא במטה קסמים, כיוון שעל פי שיטת ה- NLP הקסם כולו כבר מצוי במוחנו מיום היוולדנו. כל שנותר לנו לעשות, זה ללמוד כיצד פועלות תבניות החשיבה האוטומטיות שלנו,
ובתהליכי אימון "לתכנת" אותן מחדש, בהתאם לחזון, לשאיפות והמטרות שאנו מציבים לעצמנו במהלך החיים.  

לסיום, שאלות למחשבה האם הבחנתם פעם שהרגשות, המחשבות או ההתנהגויות, מנהלות אתכם בחיי היום יום? מעלות או מורידות את מצב הרוח שלכם כמו נדנדה, למעלה ולמטה?...  הייתם רוצים להתנהג ולהגיב אחרת? אם כן - מרכז קסם השינוי ישמח לעזור לכם לתכנת את עצמכם מחדש באמצעות ה-NLP.

 

 

 

השאירו פרטים ונחזור אליכם